FCR logo

Blogs

Kā izmantot Google Ads ar nelielu budžetu? 5 ieteikumi mazajiem uzņēmumiem

Maza uzņēmuma īpašniekam arī ir plašas iespējas iztērēt naudu, lai reklamētu savu biznesu. Tāpēc var gadīties, ka brīdī, kad izlemiet veicināt atrodamību tiešsaistē, Google reklāmām vairs daudz līdzekļu nav atlicis. Sniegsim dažus padomus, kā to ieguldīt pēc iespējas mērķtiecīgāk un ar lielāku atdevi.

Labā ziņa – daudz naudas nevajag!

Google dominē meklētājprogrammu tirgū, kur ik sekundi notiek 2,5 miljoni meklējumu. Labā ziņair tā, ka nemaz nav jātērē milzu summas, lai Google rezultātu lapā sasniegtu augstu pozīciju. Vidēji Google kampaņas reklāmdevējiem ienes divus dolārus parkatru iztērēto dolāru, liecina uzņēmuma Hootsuite apkopotie dati.

“Citiem vārdiem, nav viena, noteikta minimālā budžeta, un jūs maksājat tikai tad, kad lietotājs noklikšķina uz jūsu reklāmas. Tieši tāpēc Google Ads lepojas ar šo pakalpojumu, kuram risks ir izmērāms un rezultāti – prognozējami, un tas ļauj labāk plānot marketinga aktivitātes, zinot, kā reklāmai paredzētais budžets tiks realizēts.

Respektīvi, digitālais mārketings (ar analītikas rīku palīdzību) ļauj izvērtēt tā saucamo "Riska apetīti", kas palīdz precīzāk un objektīvāk menedžet nenoteiktību jeb izvērtēt riska nobīdi attiecībā uz sasniedzamajiem mērķiem, ” skaidro digitālā mārketinga aģentūras FCR Digital eksperts Mārtiņš Tirzītis, piebilstot, ka arī starp FCR sniegtajiem pakalpojumiem atslēgvārdu reklāma ir ļoti pieprasīta.

Lai efektīvi izmantotu katru atslēgvārdu reklāmas centu, M. Tirzitis iesaka sākt ar šādiem “mājasdarbiem”.

1. Noteikt skaidru mērķi

Pirms izvirzīt reklāmguvumu mērķus, jādomā par sava uzņēmuma attīstību kopumā. Kādi ir jūsu kopējie biznesa mērķi? Kādus mērķus vēlaties sasniegt ar reklāmu? Kad atbildes skaidras, varat izstrādāt precīzu taktiskās rīcības plānu.

“Mums ir vieglāk palīdzēt klientiem, kas skaidri apzinās savas vajadzības. Tad varam precīzi atlasīt mērķauditoriju pēc noteiktiem atslēgvārdiem, lai palīdzētu sasniegt vēlamo rezultātu ar optimālo budžetu,” stāsta M. Tirzītis.

2. Izveidot precīzu struktūru

FCR Digital rūpējas, lai pilnīgi visas Google Ads prasītās informatīvās pozīcijas tiktu aizpildītas, iestatot kampaņu, un tādu pat padomu M. Tirzītis sniedz klientiem, kuri vēlas savu Google Ads kontu pārvaldīt paši. “ Visu pilnībā iestatiet no paša sākuma, un jūs jau būsiet labākā starta pozīcijā, lai gūtu panākumus. Tas nozīmē, ka ir jāatvēl laiks vai uzticams eksperts, lai jau pašā sākumā perfekti iestatītu visu, sākot no kampaņām līdz atslēgvārdiem un reklāmu kopām un beidzot ar izraudzīto atrašanās vietu.”

3. Augsta reklāmas kvalitāte

Tas var izklausīties acīmredzami, bet labākais veids, kā nodrošināt, lai jūsu nelielais budžets sasniegtu iespējami lielāku auditoriju, ir nodrošināt augstu reklāmas kvalitāti.

“Kvalitāte šajā gadījumā jāsaprot gluži burtiski, un Google to precīzi izmēra, novērtējot katras reklāmas cenas summu, atslēgvārdus un galvenās lapas un piešķirot kvalitātes rādītāju no viens līdz 10. Jo augstāks ir rādītājs, jo labāks ir jūsu rangs un jo lielākas ir reklāmguvumu iespējas,” uzsver M. Tirzītis. Īsi sakot, katra uzņēmēja mērķis būtu publicēt ideāli saprotamu un meklētājam noderīgu reklāmu katrā tās izveidošanas un publicēšanas posmā.

4. Garie atslēgvārdi

Garie atslēgvārdi ir ļoti specifiski un mērķēti uz vienu uzņēmumu. Kāds vispārīgs atslēgvārds, piemēram, “alus darītava”, ja esat ražotājs, maz palīdzēs cilvēkiem jūsu tuvumā, kuri patiesībā meklē vietu, kur nobaudīt kādas īpašas alus darītavas ražojumus.

“Tā vietā vērts izmēģināt kaut ko saistībā ar savu pilsētu un apkaimi vai pat savu pasta indeksu. Arī īpaši produkti un pakalpojumi lieliski papildina atslēgvārdu sarakstu. Alus darītava + atrašanās vieta + adrese, visticamāk, piesaistīs kāda interesenta uzmanību,” norāda M. Tirzītis.

5. Vietrāža satura optimizācija

Uzņēmēja mērķis nav vienkārši izveidot reklāmu, uz kuras kāds noklikšķina. Jāizveido reklāma, uz kuras kāds noklikšķina un pēc tam atrod meklēto produktu vai informāciju.

Ar saukli “50% atlaide šampūniem, kas veicina matu augšanu!” jūs varat piesaistīt to cilvēku uzmanību, kuri vēkas kuplāku matu rotu. Bet, ja, uzspiežot uz Google reklāmas, viņi nokļūst vietnē un atrod tikai šampūnus gludākiem matiem, potenciālie klienti vīlušies pametīs jūsu lapu. Nauda būs iztērēta, bet rezultāts – drīzāk negatīvs nekā poztīvs jūsu uzņēmuma tēlam! “Tāpēc, konsultējot savus atslēgvārdu reklāmas pakalpojuma klientus, vienmēr pārliecināmies arī par pakalpojuma vai produkta vietrāža saites patieso atbilstību reklāmā minētajam saturam, lai rezultāts patiešām būtu optimāls,” rezumē M. Tirzītis.

Mārtiņš Tirzītis

Citi raksti

Piecas digitālā mārketinga tendences, kas būs aktuālas 2024. gadā

Līdz šī gada beigām palikuši mazāk nekā četri mēneši, un jūs, iespējams, esat sākuši vai drīz sāksiet radīt digitālā mārketinga plānu 2024. gadam. Lai jaunajā gadā paplašinātu un sasniegtu savus mērķus, izpētīsim piecas visbiežāk minētās digitālā mārketinga tendences.

Uzzini vairāk

"Google Marketing Live " uzsver mākslīgā intelekta produktus

2023. gads neapšaubāmi ir nozīmīgs pagrieziena punkts mākslīgā intelekta jomā digitālā mārketinga pasaulē. Arī mārketinga pasaulē būtiskajā ziņojumā "Google Marketing Live" (GML) uzsvēra skaidras izmaiņas patērētāju meklēšanas uzvedībā un milzīgais potenciāls reklāmdevējiem izmantot Google mākslīgā intelekta produktus, lai piesaistītu viņu uzmanību efetīvāk nekā jebkad agrāk.

Uzzini vairāk

Google UA un GA4 metriku salīdzinājums: būtiskākās atšķirības

Ja vien jūs pēdējos 18 mēnešus neesat pavadījis uz salas nekurienes vidū, jūs labi zināt, ka 1. jūlijā Google Analytics 4 (GA4) kā mūsu tīmekļa metrikas avots ieņēma centrālo vietu. Nācās atvadīties no Universal Analytics (UA), kas bija daudzu mārketinga speciālistu vecais draugs.

Uzzini vairāk