FCR logo

Blogs

B2B veiksmes faktori

Uzzini vairāk par B2B veiksmes faktoriem.

Nedaudz par B2B.

No teorijas: B2B ir divu biznesu mijiedarbības process, kura rezultātā viens uzņēmums pārdot produktus vai sniedz pakalpojumus otram. 

B2B mārketinga galvenais mērķis ir apmierināt korporatīvā patērētāja pašreizējās un nākotnes biznesa vajadzības. Nodrošināt uzņēmuma komerciālos un sekundāros ieguvumus. 

No pētījumiem: Pārsvarā B2B uzņēmumus raksturo ilgtermiņa sadarbība ar saviem klientiem. Droši vien tāpēc, kā liecina pētjumi un aptaujas, galvenais panākumu faktors uzņēmuma attīstībai ir:  Produktu vai pakalpojumu kvalitāte! 

Jūs nevarēsiet ilgtermiņā pārdot nekvalitatīvu produktu!

Četri nākamie faktori, kas būtiski var ietekmēt uzņēmuma veiksmīgu attīstību::

  • Uzņēmuma, zīmola reputācija;
  • Pakalpojumu vai produktu cena;
  • Lojalitāte pret klientu;
  • Vienkāršs iepirkšanās veids.

Avots: BigCommerce, 2019

Interesanti fakti par B2B:

  • B2B tirgus ir 1,6 reizes lielāks par B2C;
  • B2B strauji aug (salīdzinot 2018. un 2019 gadus - pieaugums par 25%);
  • Tiek lēsts, ka 2021.gadā B2B e-komercija kļūs 5 reizes lielāka par B2C;
  • 61% B2B darījumu sākas tiešsaistē.

Citi raksti

Svētki nāk! Septiņi padomi, kā izveidot iedarbīgu sociālo mediju stratēģiju

Tuvojoties Ziemassvētku un Jaungada sezonai, daudzi uzņēmumi kļūst ievērojami aktīvāki sociālajos medijos – ikvienam īpaši jāpiepūlas, lai tieši viņa vēstījums taptu sadzirdēts un uzklausīts, pozitīvi ietekmējot sezonālos pārdošanas rādītājus un auditorijas iesaisti.

Uzzini vairāk

Pieci SEO labākās prakses piemēri Melnajai piektdienai un svētku sezonai

Pasaules lielākā iepirkšanās sezona – no Melnās piektdienas līdz Ziemassvētkiem – ir klāt. Vēlaties palielināt savu svētku pārdošanas apjomu? Vislabāk plānot laikus, bet arī pēdējā brīdī var īstenot kādu no SEO ieteikumiem.

Uzzini vairāk

Digitālais mārketings 2032. gadā: ko prognozē nozares līderi?

Par maz teikt, ka mārketinga speciālistiem jābūt rīcības plānam neparedzētiem gadījumiem. Ja nav elastības un gatavības mainīties, pat vislabāk izstrādātie stratēģiskie plāni var izjukt. Turklāt papildus parastajām svārstībām mūsdienu mārketinga speciālisti saskaras ar neskaidru ekonomisko vidi. Nepieciešamība pēc uz zināšanām balstītas pielāgošanās spējas vēl nekad nav bijusi skaidrāka un steidzamāka.

Uzzini vairāk